OARIM-RES ke krizi na interně: Přeplácení a přetahování sester, slučování oddělení, záplatování směn? To není řešení

(vyšlo ve třiadvacátém čísle novin Iniciativa)

Vážená Iniciativo, vážené kolegyně, kolegové,

za kolektiv OARIM-RES si dovolíme vyjádřit velké znepokojení nad situací na interním oddělení KKN. O to větší zděšení přitom zažíváme nad tím, jak chce vedení tuto situaci řešit. Výpomoc z jiných oddělení, která je finančně motivovaná? Slučování oddělení? Ani jedno nevidíme jako dobrý manažerský tah s kladnými výsledky do budoucna. Přetahování sester, záplatování jednotlivých směn, slučování oddělení, přeplácení těch, kteří jsou ochotní pomoci v časech, kdy „nejsou“ prostředky na tabulkové platy?

Sami zažíváme dlouhodobou personální krizi, tím i krizi nás samotných (psychickou, fyzickou). Chceme systémové řešení, ne přežívat od směny ke směně a doufat, že se nic nestane a pacient ani my nebudeme ohroženi.

Vyjadřujeme velkou podporu interním, ale i jiným nelékařům, kteří mají sílu bojovat za stejné finanční, ale i morální a hodnotové ocenění, jako kolegové pracující o stovky kilometrů dál.

za OARIM-RES: Petra B., Michaela L., Jana K., Tomáš D., Jana H., Zuzana H., Verca R., Tereza F., Nadezhda B., Zuzana P., Marie M., Miroslava R., Lukáš K., Iveta H.