Vedení KKN vzkázalo personálu: jsme na straně krajských politiků, kteří vás podvedli

(vyšlo v pětadvacátém čísle novin Iniciativa)

Je to nejdůležitější sdělení posledních dnů. Pozorně ho musejí brát všichni, kdo si dosud přece jen mysleli, že proti nám stojí a v šachu nás drží především krajští politici. Poučení si z něj musejí odnést ti, kteří stále doufali, že si paní předsedkyně představenstva Samáková vybere stát při zaměstnancích.

Po rozhovoru s paní předsedkyní v magazínu KKN&My a po jejím vyjádření na intranetu je totiž jasné, že si vybrala, komu bude v době krize KKN stranit. Dala najevo, že stojí při politicích, kteří nás dlouhé měsíce obelhávali slibem tabulek, aby se nám na konci roku vysmáli.

Shrneme si to: Poté, co nás politici podvedli, mělo vedení KKN na výběr. Mohlo se cítit samo podvedené, tak jako zdravotnice. Mohlo se na krajské radě dožadovat splnění slibů. Mohlo se za nás postavit. Někdo snad i mohl věřit, že to udělá. Vždyť přece kvůli tomu, že tabulky slibovali politici, nám je slibovalo i vedení nemocnice – a kvůli podrazu krajských politiků nám svůj slib nesplnilo ani vedení KKN!

Ano, vedení si mohlo vybrat, na jakou stranu se postaví – a vybralo si. Rozhodlo se zaměstnance nehájit, na splnění slibu na kraji netrvalo.

A nejen to. Místo toho, aby vedení KKN spolu s námi kritizovalo podvod krajských politiků, opěvuje jejich „vstřícnost“. Opravdu, paní předsedkyně Samáková mluví o „neuvěřitelně vstřícném postoji Karlovarského kraje“ a o jeho "neuvěřitelně vstřícném gestu“. Skutečně. Klamání a podvádění má být odteď „vstřícností“! Radní Bureš a hejtmanka Vildumetzová nás měsíce opíjeli tabulkami, abychom jim poté za dodržení slibů nestáli – jenže podle paní předsedkyně Samákové bychom jim měli být vděční.

Podvod politiků s tabulkami si budeme pamatovat, navzdory přesvědčování KKN&My o tom, že politické vrchnosti, která nás podvádí, máme být vděčné.

Na podvod politiků nezapomeneme a nesmíříme se s ním, protože víme, k čemu by to vedlo: měli by odteď navrch napořád a už nikdy by nás nebrali vážně. A podváděli by nás napořád.

A navíc jsme dnes bohatší o poučení, že vedení KKN je na straně politiků, ne zaměstnanců. A z toho plyne, že takové vedení si rozhodně nezaslouží, abychom s ním v době trvalé krize KKN spolupracovali nad rámec výkonu pracovních náplní a jinak než za striktního dodržování našich profesních kompetencí.