Iniciativa číslo 27: Jakékoli pochybení bude jen a pouze selháním personálu, hlásá vedení KKN tváří tvář naprostému přetížení mnoha oddělení

Vedení KKN si veřejně umylo ruce. Když byla paní ředitelka v tisku konfrontována se stížností na práci naprosto přetíženého oddělení své nemocnice, hodila tamní zbylý, přepracovaný personál bez mrknutí oka přes palubu: „Pokud k tomu došlo, je to selhání lidského faktoru.“ A navrch veřejně očernila tamní vrchní.

Ne, za víc paní ředitelce zaměstnanci, kteří ještě zůstali, kteří byli spolu s ostatními po loňský rok podváděni KKN i politiky slibem státních tabulek, a kteří udržují provoz za cenu naprostého vyčerpání, nestáli.

Iniciativa číslo 27 je o tom, co slova paní ředitelky pro personál znamenají. Její slova jsou varováním všem zaměstnancům: stejně jako v případě státních tabulek se za vás vedení ani v situaci, kdy dojde kvůli personální devastaci k pochybení, nepostaví.

Je tedy jasné, že krizi musíme pokračujícím bojem za tabulky čelit sami. A je nutné se chránit: odmítáním porušovat předpisy, odmítáním překračovat kompetence, psaním mimořádných událostí. Protože i když se předpisy mnohde porušují kvůli podmínkám, v nichž nás vedení nutí pracovat, teď už víme, že když „se něco stane“ nebo přijde stížnost, vedení se za nás nepostaví.