Anesteziologie: Jde o naši profesní hrdost a sebevědomí. Nenechme si to vzít takovouto represí

Dobrý den,

chceme, aby všeobecná sestra Hanka Jílková, vrchní sestra ORL i vedení KKN vědělo, že my, anesteziologické sestry v Karlových Varech, nemůžeme věřit tak absurdnímu kroku, který má vést k postihu sestry. 

Jestli tomu dobře rozumíme: Za nedostačující rozmístění informačních tabulí je potrestána sestra, která přijímá pacienty na ambulanci, ošetřuje je, od vyšetření je nucena odbíhat, aby pomohla jiným pacientům s orientací po budovách KKN. Pracuje na 100 procent. Když použije své vlastní myšlení, letité zkušenosti a vylepí ceduli, která nikoho neuráží, naopak pomůže s orientací, tak přijde trest. 

Otázka zní: Mohla se se stejným nasazením věnovat svým podřízeným a popřípadě pacientům vrchní sestra, s vlastním batoletem v náruči a na klíně v přijímacím okénku té samé ORL ambulance? Zde jsou pracovní i morální kvality v pořádku? Asi ano, protože kdo by přece za takové neprofesionální chování (když navíc o její docházce do práce s batoletem nevěděla ani ústavní hygienička) vrchní sestru trestal. Škoda, že byly zrušeny nástěnky cti: dalo by se očekávat, že zatímco řadová sestra skončí kvůli tomu, že pomohla pacientům, potrestána, vrchní sestra by si na takové nástěnce jistě vysloužila pochvalu.

Všechny vrchní sestry byly jedněmi z nás. Některé na tuto skutečnost rychle zapomínají a doufají, že si získají respekt a uznání represí a výhrůžkami. Je to smutné zjištění, zároveň však též varování pro nás řadové.

Od tohoto okamžiku musíme být i my ve střehu. Tato skutečnost zřejmě může potkat kteroukoliv z nás, protože i my používáme vlastní hlavu k myšlení. Toto absurdní potrestání hraničí s osobní vendetou vrchní sestry.

Bojujeme za svou hrdost a profesní sebevědomí, nenechme si to vzít.

anesteziologické sestry

(vyšlo v devětadvácátém čísle novin Iniciativa)