Koronavir - ústenky - respekt a sebevědomí

image: 

„Neplašte v ústenkách.“ – Jsme v první linii. A nejen proto bychom měli znát svou důstojnost. A nejen proto si zasloužíme respekt.

Nemocnice nejsou na současnou situaci vybavené, schází respirátory, dokonce roušky. Mnohde místo toho vedení a nadřízení metají po personálu výhrůžky a aroganci.

„Ať neplaší dřív, než je to nutné,“ napsala hlavní sestra mostecké nemocnice Šárka Gregušová. Myslela tím, že není třeba nosit ústenky před všemi pacienty. A vzkazovala to zdravotnicím, tak mluví hlavní sestra o nich. O těch zdravotnicích v terénu, před nimiž by měla s celým vedením chodit po kolenou a za nedostatek ochranných pomůcek se jim za management dokola omlouvat. Místo toho o nich mluví jako o partě školáků z první třídy.

Je dobře, že se její slova dostala ven a je dobře, že narazila.

Na naší práci, na práci všech zaměstnanců a zaměstnankyň nemocnic v terénu, dnes záleží ještě víc než jindy. Ti z nás, kteří neměli sebevědomí včera, mají dnes velké důvody, proč si ho vydobýt. Proč říct aroganci ne. A proč si podobná slova i toho, kdo je říká, pamatovat. Takoví nám totiž respekt nikdy nepřiznají sami od sebe.

Tags: