Pravda o nemocnicích v době covidu: extrémní, nadstandardní obětování se chce jen po nás; stát a managementy se chovají zcela standardně – vypočítavě, arogantně

image: 

Uprostřed covid masakru stát ohlásil, že bude vyplácet covidové odměny. K tomu patří několik poznámek:

::: je evidentní, že to dělá (podobně jako na podzim vyrukoval s desetiprocentním přidáním) pouze proto, aby si udržel loajalitu zdravotníků v době největšího zápřahu na nemocnice
 
::: je evidentní, že se ani uprostřed této covid katastrofy nezdráhá porušovat vlastní sliby a okrádat nás o jejich naplnění: jednání o odměnách se protahovala tak dlouho, až mají nyní odměny (75 tisíc pro zdravotníky, 30 tisíc pro nezdravotníky) pokrýt CELOU DOBU od října 2020 do konce února 2021. A s ničím dalším se nepočítá.
 
A stejně tak egoisticky a arogantně se chovají i managementy nemocnic a nadřízení: i dnes slýcháme „jděte si ke kase do Lidlu“, i dnes se kupecky licitovalo a licituje při kolektivních jednáních, i dnes nemocnice „odklánějí“ peníze od personálu, i dnes se teatrálně hořekuje nad dluhy nemocnic (jako bychom my nesekaly dluhy k našim osobním životům, zdraví a rodinám).
 
ZŘEJMĚ PŘIŠEL ČAS, aby se zdravotníci a zdravotnice v nemocnicích postavili ke svému zdraví, svým rodinám, svému volnému času, svým rodinným rozpočtům, svým POTŘEBÁM stejně uvědoměle, stejně „sobecky“, jako se ke svým ekonomickým a mocenským zájmům staví managementy a stát.
 
Od počátku covidového zápřahu jsme se chopili nad-práce automaticky a s nasazením. Brali jsme ohledy na pacienty, nemocnici, upozaďovali sami sebe. Postoje státu a mnohých krajských vedení a managementů nám ale napovídají, že naše ohledy jen napomáhají aroganci managementů i vlády.
 
Iniciativa sester