Oběžník NPK: Hurá! Přišla záloha na covidové příplatky

image: 

Zaznamenaly jsme, že únorové výplaty jsou větší než obvykle. (iniciativní oběžník pro NPK číslo 5 STAHUJTE TADY)
 
Jistojistě je to proto, že v nich je záloha na zpětné celkové doplacení covid příplatků, které nám nemocnice dluží.
           
Už jste si spočítali, kolik byste měli na covid příplatcích dostat celkem vy?
 

Tady jsou hrubé kalkulace: Počítáme-li 40 odpracovaných hodin týdně, měl zdravotník u covid intenzivního lůžka dostat za měsíc asi 88 tisíc korun, u covid standard lůžka cca 35 tisíc korun. (V případě střídání po třech hodinách by to tedy bylo asi 44 a 18 tisíc Kč.) A vynásobte si to třemi, abyste dostali svoje covid příplatky za říjen, listopad, prosinec.

 
To, co nám teď připlachtilo od vedení v únorové výplatě, je jen jednohubka, opatrný závdavek, ale: je to prostě jen začátek, ne? Jedna vlaštovka jaro nedělá.
 
(A pro úplnost dodejme, že nám ministerstvo znovu potvrdilo, že finanční prostředky na to, aby zdravotníkům vyplácely 500/200 korun na hodinu za péči o covid intenzivní/standard pacienty, dostávaly všechny nemocnice. Včetně nestátních. Na náš opětovný výslovný dotaz to Iniciativě tentokrát potvrdila na přímý pokyn ministra Blatného jeho náměstkyně Helena Rögnerová. Její odpověď Iniciativě najdete na našem Facebooku: Iniciativa NPK.
 
A potvrzení, že peníze na vyplacení odměn ve výši 200/500 korun na hodinu dostávaly všechny nemocnice, i NPK, jsme obdržely ještě z jiné než ministerské strany: psát o tom budeme v dalším oběžníku.)
 
Je fajn, že se do inventury vedení konečně pustilo. Hurá. Počítat umí jistě stejně jako my. Prostě jen začalo vracet dluhy velmi opatrně. Takže mu vzkazujeme: jen do toho, vydržet, dopočítat se, dotáhnout do konce! :)
 
My to do konce dotáhnout chceme, pár stovkami „rychlých peněz“ z toho, co nám NPK dluží, se opít nenecháme. Nebo spíš takhle: My covid péči do konce dotáhnout musíme. Takže své závazky musí beze zbytku splatit i vedení.

 
Iniciativa Svitavy/Litomyšl, Iniciativa sester
Iniciativa.Svitavy@seznam.cz
Facebook: Iniciativa NPK : Iniciativa sester
web: organizujemese.cz
 
::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 
„Neodcházíme, organizujeme se“: Chceme zůstat pracovat v nemocnici, nechceme z ní odcházet – ale chceme dělat svou práci v důstojnějších podmínkách a za důstojnější peníze. A začínáme se organizovat zdola, abychom si je vymohli.

Ke stažení: