Krize Chrudimské nemocnice: potřebujeme informace přímo od vedení NPK

image: 

Chrudimská nemocnice je v krizi a vedení NPK personálo přehlíží. Přinášíme iniciativní oběžník, i ve verzi pro Pardubickou nemocnici.

Krize Chrudimské nemocnice:
potřebujeme informace přímo od vedení NPK

Vedení NPK i kraje mluví o krizi Chrudimské nemocnice se všemi: s médii, s lokálními politiky, s veřejností. Jediný, komu se vyhýbá obloukem, je chrudimský personál.
 

Verzi oběžníku pro Pardubickou nemocnici jsme doplnili tímto úvodem:

Vážené kolegyně a kolegové v Pardubické nemocnici,
 
tuto výzvu jsme dnes adresovali dovnitř naší, Chrudimské nemocnice. Rádi bychom ji vyslali i do Pardubic, z několika důvodů:

• víme, že za chyby vedení NPK teď kvůli nárůstu pacientů platí právě personál v Pardubicích;
• snažíme se dát dohromady;
• a rádi bychom oslovili i pardubický personál.
 
Iniciativa sester, Chrudim


 

   Po měsících krize jsme se nedočkali jediné generální schůze, na které by před nás všechny vedení předstoupilo a bezprostředně, přímo nám sdělilo své plány.
 
  Právě to si ale zasluhujeme.
 
  Místo toho se dovídáme kusé informace od médií a politiků, nemocnicí poletují domněnky, hypotézy, spekulace, fámy, obvinění. To naši nejistotu zvyšuje a naše šance
  popasovat se s krizí co nejlépe snižuje.
 
  Mnohé z nás se nechávají chytit do pasti: řeší se, kdo za krizi může, kde se stala chyba – a vymýšlí se, jak z toho ven, co by bylo řešením, co by měl management dělat.
  Ani hledání příčin, ani navrhování řešení není naše starost, ani zodpovědnost, ani práce. Naší prací je péče o pacienty. Krizi zavinil někdo nahoře a někdo nahoře musí
  nést za její řešení zodpovědnost.
 
  Naší zodpovědností je postarat se sami o sebe, své pracovní podmínky, své příjmy, své rodiny. Abychom k tomu vůbec měli šance, potřebujeme od vedení vědět:
  co bude za měsíc, co se vedení zaváže zvládnout do dvou měsíců, s čím můžeme počítat za tři měsíce. Naopak nepotřebujeme slyšet „snažíme se“, „děláme, co jen jde“.
 

Co si s tím počneme, jak se k tomu postavíme, uvidíme. Záruky, garance, že vymyslíme, jak se pak k situaci postavit úspěšně, neexistují. Když se ale necháme dál obcházet, je docela jisté, že na výsledek, ať bude jakýkoli, doplatíme nejvíc my jako personál.
 
V tomto oběžníku jsme chtěli vyjádřit, jak situaci vidíme. A zjistit, zda v nemocnici je vůle chopit se iniciativy a o generální schůzi si říct.
 
Je? Dejte nám vědět, na e-mail, facebookový Messenger, a všem hodně sil, bystrosti a odvahy.

 
e-mail: Iniciativa.Chrudim@seznam.cz
Messenger: Iniciativa NPK
 

Iniciativa sester NPK