Iniciativa číslo 7: Zastupitelé se rozhodli nechat zaměstnance i pacienty trpět kolabováním KKN dál. A odbory budou jednat. Bravo, říká ironicky Iniciativa. A bojujeme dál

„Zastupitelé svým hlasováním o navýšení mezd v KKN ve své většině řekli: „Ano, víme o urgentní krizi a kolabování KKN. Ano, víme o tom, jak krize ničí životy zaměstnanců, jejich rodin, i o tom, jak zhoršuje péči o pacienty, víme o odkládání operací a rušení lůžek i oddělení kvůli ne­dostatku personálu.

Ano, o tom všem víme – a necháme krizi ještě dál prohlubovat. O tom všem víme – rozhodli jsme se však zaměstnance dál nutit ničit si své zdraví a životy. A ro­zhodli jsme se pacienty dál připravovat o další lůžka, oddělení a o kvalitní péči.“ Tak hodnotíme výsledky zasedání zastupitelstva z 20. dubna, které jednalo o mzdách v KKN a na které přišly dohlédnout desítky zdravotnic a zdravotníků KKN.

Kromě toho sedmé číslo Iniciativy přináší pohled jedné z nás na zastupitelskou schůzi, prohlášení k jednání odborů s hejtmankou a naši upřímně míněnou výzvu k vrchním sestrám v karlovarské nemocnici.

Ke stažení: