Zavřené infekční oddělení KKN: dochází na varování Iniciativy

(vyšlo v devátém čísle Iniciativy)

Zavřené infekční oddělení KKN: dochází na varování Iniciativy

Kolaps karlovarského infekčního oddělení potvrdil to, co Iniciativa říká od února: že bez přiměřeně zaplaceného personálu nemocnice zkolabuje a pacienti přijdou o péči. Vedení kraje naše slova, slova vyčerpaných zdravotnic a zdravotníků, kteří znají situaci z dennodenní praxe, z první ruky, neposlouchalo. Tady je výsledek. Nemáme, co bychom dodali.

Opakujeme proto, že nebudou-li splněny požadavky Iniciativy, bude kolaps péče pokračovat. Splnění našich požadavků v prvním kole může zastavit stále probíhající odchody personálu. Další sestry pak může do KKN nalákat následná úprava mezd v KKN při zohlednění odsloužených let, aby se odstranily nelogický a nespravedlivý rozdíl mezi ohodnocením téže práce mzdami v KKN na jedné straně a platy ve státních nemocnicích na straně druhé.

Vedení kraje za tři měsíce nepřijalo ani opatření k zastavení odchodů sester za lepšími mzdami, které najdou ve všech obdobných zařízeních v kraji.

Nechtějí-li krajští politici a vedení nemocnice obyvatele o jediné infekční lůžkové oddělení v kraji (a po něm další a další oddělení) připravit, musejí jednat okamžitě. Musejí svolat mimořádné jednání zastupitelstva a alespoň splnit první kolo požadavků Iniciativy. Čas se jim krátí.

Iniciativa sester, 5. května 2017