Hlas z terénu: Za tohle mám být vděčná? Vedení každý rok mé 23leté práce ocení 35 korunami

V nemocnici Karlovy Vary pracuji 23. rok. V porovnání s délkou mého života je to víc než polovina. Když jsem sem nastoupila, mnozí z těch, co o nás dnes rozhodují, tady nebyli a možná ani nevěděli, že nějaká nemocnice ve Varech je. :-)

Dnes jsem se po otevření výplatní pásky musela posadit. Za 23 let praxe se specializací ARIP mi bylo přiznáno celých 800 Kč za odbornou praxi.

S tím se vedení chlubí??? Pokud bych to rozpočítala na roky, za každý odpracovaný rok jsem dostala celých 34,80 Kč!!!

Ano, přesně takhle si vedení nemocnice cení letitých pracovníků. A naproti tomu vedení slíbí novým příchozím, o kterých vůbec není jasné, zda zůstanou nebo po uplynutí nutné doby odejdou, až 150 tisíc korun. Pokud vím, tak vždycky platilo a u firem, které stále přemýšlí zdravým selským rozumem stále platí, že nejvíc si váží zapracovaných, věrných a letitých zaměstnanců, ti se tam mají nejlíp, protože se vedení snaží si je udržet a váží si jejich práce.

V této nemocnici je vše naruby. Vedení se viditelně snaží práci, chuť a vytrvání letitým zaměstnancům znechutit a viditelně je svým směšným ohodnocením délky praxe podporuje v myšlenkách poohlédnout se jinde.

Protože pokud si někdo myslí, že mu po 23 letech budu za 800 Kč vděčná, tak to ani omylem. Pro mne osobně je to urážka mé věrnosti tomuto podniku. A jsem přesvědčena, že nejsem zdaleka jediná. Na závěr jen vzkaz: Pokud chcete špitál ve Varech zavřít, tak na to jdete sakra dobře!!!

S pozdravem a přáním hodně sil všem, kterým to není jedno,

Veronika Mišková

(vyšlo v pětadvacátém čísle novin Iniciativa)