Iniciativa číslo 16: Boj za upravené státní tabulky: Jaké máme šance? Co pro ně musíme udělat?

Upravené státní tabulky, o které se v KKN usiluje, nemáme jisté. Už vůbec nemáme jisté, jak konkrétně budou vypadat. Vše záleží na tom, jak aktivně se my všechny postavíme k boji za ně. Nové číslo Iniciativy je věnováno tabulkám, ale nejen jim.

Připomíná, že: „Máme za sebou deset patnáct dvacet let poslušnosti a pasivity na jedné straně. A mnohé z nás za sebou mají šest měsíců organizování se v Iniciativě sester a boje. Co nám dalo víc? Za půl roku jsme si vymohly víc než za dlouhé roky předtím. Nebylo to zadarmo, chtělo to energii, nasazení mnohých z nás. Poučení je jasné: naše zájmy za nás nikdo bránit nebude, pomoci si musíme my samy.

I tabulky a pracovní podmínky budou vypadat tak, jak se o to postaráme. Ne jak se o to postarají tři čtyři sestry, které chodí k jednáním s vedením, ne jak se o to postará ta nebo tamta známá bojovnice, která agituje v nemocnici, ne jak se o to postará osm devět sester, které přispěly do minulého nebo tohoto vydání Iniciativy.

Mzdy a pracovní podmínky budou vypadat tak, jak se o to postaráme na našich vlastních pracovištích. Není čas na iluze a pasivitu.

Je ten správný čas se přidat. Šance máme.“

Ke stažení: