Mítink Iniciativy sester KKN v Chebu: sto lidí a odhodlání

Potvrdilo se, že Karlovarská krajská nemocnice (KKN) je plná nespokojenosti. Ale nejen to, že je též plná odhodlání konečně začít bojovat. Na mítink Iniciativy sester KKN přišlo ve středu 15. března přes sto zaměstnankyň a zaměstnanců chebské nemocnice, včetně členek Iniciativy KKN z karlovarské nemocnice.

Na shromáždění jsme připomněly katastrofální podmínky pro zaměstnance i pacienty v KKN i to, jak jsme se v Chebu a Karlových Varech, nejprve nezávisle, poté koordinovaně, začaly dávat dohromady. Zdůraznily jsme, že za své požadavky chceme bojovat jako nezávislá organizace, která vyrůstá z terénu, z pracovišť. Zakladatelé Iniciativy sester připomněli, že právě proto před více než rokem Iniciativa vznikla: aby sestry mluvily a bojovaly zdola, samy, a nenechávaly to na jiných.

Dodaly jsme, že i když se v názvu Iniciativa odkazuje jen na sestry, protože ji sestry založily, boj potřebuje i asistentky, sanitáře, ošetřovatelky, lékaře. Od mnohých lékařů nakonec zazněla na shromáždění boji podpora.

V jednotě je síla a my jsme jednotní! Naše požadavky jsou odrazovým můstkem! Věříme, že není pozdě, ale musí se začít ihned! Chceme vrátit prestiž sesterské profesi, zlepšit pracovní podmínky a finanční ohodnocení všech zdravotníků! Chceme motivovat nové zaměstnance a posílit naše týmy! Víme, že to nebude lehké, ale vytrváme!